péntek, október 30

Zárás....

Nos véget ért az első hónap mind a két csoportnak.Sokat erősödtek amit szerintem magukon is észrevettek a csoportok tagjai.Lassan meg is indultak a Kettlebell golyók rendelései ami azt jelenti, hogy megkezdődött az elkerülhetetlen vasmérgezés....:)Megtanultuk a swing és a török felállás egyes fajtáit.Illetve megismerkedtünk velük.Azért javítom ki megismerkedésre a mondatot, mert aki jár edzésekre az tudja hogy olyan hogy tökéletesen megtanulni és alkalmazni ..............Nos igen nehéz. Jövéhéten úgy tervezem hogy elkezdjük egy nagyon hasznos gyakorlat elsajátítását a Clean-t. Sok gyakorlat ezzel indulhat és fontos lesz hogy mindenki nagyon igyekezzen hogy beleégesse magába a gyakorlat elemeit. Úgy tűnik hogy most nem várt okok miatt nem tudok a csoportokkal együtt edzeni, ami kicsit elszomorít, de igyekszem ,,megoldani " a dolgot. Ma ha minden igaz megkapom az anyagot a Szerdai edzésünkről és felteszem a videót/fényképeket.Power To You!!!

szerda, október 28

Hamarosan!!!!!!

Elkészültek a fényképek és a videó a mai edzésről.Így hamarosan fel is kerülnek a blogra.......

Fénykép, videó.....

Kedves Kettlebell harcosok.
Aki ma eljön edzésre 17:30-kor az(persze csak ha beleegyezik)résztvevője lesz egy kis fényképezésnek és videózásnak.Szeretném ha egy kicsit bele lehetne látni a munkába amit folytatunk a teremben.De természetesen ne csak filmezésre készülj.Hisz tudod miért megyünk oda:):)

csütörtök, október 22

Megjött a 40-es!!!!!

Ma megjött végre a 40 kg-os bellem. Már ott van a szertárban összeláncolva szépen a többiekkel.:)Ki is próbáltam a nagy öröm hatására.Csináltam vele egy kis edzést: -
  1. egy Tgu bal kézzel, majd egy jobb kézzel(és ebből volt 4 kör)
  2. Utánna a 32-essel 3 bal kézzel és 3 jobb kézzel egyszerre(ebből volt 4 vagy 5 kör)
  3. Utánna a 20-assal 4 bal kézzel és 4 jobb kézzel(ebből volt 2 vagy 3 kör)
Utánna akartam még snatchelni egy kicsit, ezért csináltam a 32-essel 3 bal kezes és 3 jobb kezes snatchet-ebből volt kb 7 kör.
Ma a 2-es csoport edzett és elég sok TGU volt benne.Miután már jól megizzadt a csoport rátértünk a swingre.
Tehát:- 10 kör swing Tabata protokol rendszerben: 20 mp on-10 mp off.Nagyon szépen végignyomták és ez tetszik nekem:)
Utánna csináltunk 4 x1 perc bordásfalon lógást ami úgy gondolom nagyon erősíti a fogást és az alkart.De hát mind a swinghez mind más gyakorlatokhoz nagyon nagyon erős fogás kell.
Nos ez volt a hétre. Holnap elutazom ezért legközelebb csak Hétfőn frissítem a blogot. Jó hétvégét és jó lazulást kívánok mind a két csoport minden tagjának.Power To You Kiki és véged van!!!

szerda, október 21

És te vajon mennyire feszítessz?

Mai edzésünk:
  1. TGU gyakorlása elemenként. Egészen a híd tartásig felmenttünk, majd amikor már egész jól memorizálva lett akkor hídból egészen állásig, majd vissza.Először cipővel gyakoroltunk.Utánna pedig következhetett a fiúknak 16-os a lányoknak 8-as Bell.
  2. Hogy legyen valami pofája is a dolognak ezért a TGU gyakorlás végén mindenki csinált önállóan oldalanként 2-2 TGU-t.
  3. Utánna jött 12 kör swing.(3 kör bal kéz - 3 kör jobb kéz- 2 kör váltott kéz- és végül 4 kör kétkezes swing.
  4. Persze még nem értek véget a ,,megpróbáltatások". Jött 4 perc folyamatos fekvőtámaszhelyzetben hídtartás. Nagyon brutál:)
  5. Nyújtás
És most feltenném a kérdést mind a két csoportom összes tanulójának.Jól figyelj!!!!!!
Amikor 12 körös swinget csinálunk és a 8. vagy 9. körnél tartunk akkor mennyire feszítesssz???Természetesen csak a saját lelkiismereted tud ellenőrizni maximálisan téged(mert nekem erre nincs kapacításom).Ha úgy gondolod hogy csalsz- és sokszor- akkor feszíts mégjobban!!!!Hisz tudod!! Ha erőröl beszélünk akkor a Kettlebellt értjük alatta. És ha Kettlebellről akkor az erőt!!Power to you!

kedd, október 20

Török felállás egészében......

Ma átvettük a 2-es csoporttal a török felállást egészében!!Nagyon nehéz gyakorlat de egész szépen haladnak a srácok.És úgy néz ki hogy új emberek is csatlakoznak a csoporthoz, igazán nagy örömömre.:)Hmmm friss hússs!!!:)Ide vele!!

Mostantól nem 2 hanem 3!!!!!!!!!

Mostantól nem heti 2 hanem 3 edzésre jogosít fel mindenkit a havi tagsági bérlete!!!Tehát kiválasztod a heti 4 edzésidőpont közül azt amelyik neked tetszik és ha van kedved 3 edzésre járhatsz hetente!!!Használd ki!!Csak nyerhetsz vele!!Power to you!!!

Figyelem!!!!Figyelem!!!Edzésidőpont változás!!

10. 21.-én Szerdán edzésidőpont változás!! A szokásos időponttól eltérően 17:30-kor kezdődik az edzés a suliban. És nem a szokásos teremben tartjuk hanem ugyanabban az épületben a másik kisebb teremben. Csütörtökön is ebben a kis teremben lesz az edzés!!!!Jövő héten pedig Hétfőn és Szerdán is 17:30-kor kezdünk!!!!(de ekkor már a szokásos nagy teremben)

hétfő, október 19

Török felállás.....gyakorold.....gyakorolddd!!!!!

Ma elkezdtük a kedvenc gyakorlatom tanulását. Hétfőn lévén az egyes csoporttal indult a hét, de voltak akik a múlt heti elmaradt edzés miatt a 2-es csoporttból is megjelentek. És persze az ellenkezője is. VOLTAK AKIK NEM JÖTTEK EL!!!!!Bizony ez nagyon rossz dolog mert mint már annyiszor említettem nagyon fontos a rendszeresség. Hisz minden gyakorlat szintte egymásra épül. MInden gyakorlatnál ott a csípő és a farizmok és comb feszítése.......
Miután bemelegített a csapat elkezdtük a török gyakorlását. Egészen elmenntünk a 7. elemig amikor már felmész híd tartásba és onnan vissza. Látszott hogy új még ez a fajta mozgás forma a srácoknak és lányoknak ezért úgy találtam hogy elég is lesz mára eddig az elemig. A török után visszakapták a swingüket a srácok/lányok és nyomtunk is egy kemény 12 körös váltott kezes/egykezes/ kétkezes swing menetet. Itt én is bekapcsolódtam egy 28 kg-ossal mert sajna előtte kimaradt az edzésem amit meg akarttam csinálni. A 12 kör után pedig csináltunk 3 x 50 db ablaktörlő gyakorlatot. Aki úgy éreztte az csináhatott 30-akat is. Egészen kemény kis edzés sikeredett ebből a maiból és már már kezdem úgy érezni hogy nagyon szépen halad ez a csoport. Ha tehetném akkor elővennék egy videófelvételt és megmutatnám nekik hogy milyen volt az első edzésük. Mennyire megterhelő volt. De most már tisztán és világosan látszik, hogy ráléptek a fejlődés útjára. Csak így tovább. És természetesen ne felejtsétek el, ez nem az én érdemem: EZT TI CSINÁLJÁTOK SAJÁT MAGATOKKAL!:) Bár kicsit fáradt voltam a hétvége miatt az edzés előtt de a végére egészen felvillanyozódtam. A háború még csak most kezdődik!!:)

csütörtök, október 15

Itt az új rész az Október 14-16.-i vizsgánkról ahol elnyertük a jogot hogy odaírhassuk a nevünk mellé hogy RKC!!Ha jól megfigyelitek akkor láthatjátok hogy én is ott vagyok a filmkockákon.Klikk ide!!